5. Powrót do szkoły

Drodzy Uczniowie!

Informacja o powrocie do szkoły, nieważne w jakiej formie, czy to w systemie hybrydowym, czy też stacjonarnym, wywołała wiele emocji. Zdaję sobie sprawę, że oczekiwana przez nas wszystkich rzeczywistość jednych może przerażać, innych – frustrować, a sceptyków – irytować. Wiem jedno, że takie rozwiązanie, jest nam bardzo potrzebne! Zasadnym jest  – jak najszybciej wrócić  – do znanych nam norm, wzorców (czasem lepszych, czasem mniej doskonałych), ale jednak gwarantujących rozwój, a nie wegetację.

Jestem przekonana, że ten czas potrzebny jest na wypracowanie (może tylko przypomnienie) zasad, dzięki którym poczujecie odpowiedzialność za efekty kształcenia, ale także zauważycie, że zależy nam również na odbudowaniu relacji, integracji, przełamaniu lęków związanych z powrotem do nauki stacjonarnej.

Chciałabym, abyście zapamiętali słowa słowa Vernona Howarda: „Zawsze idź przez życie tak jakbyś miał coś nowego do nauczenia się, a tak się stanie.” Nie marnujmy szans! Do zobaczenia w poniedziałek -17 maja 2021 r. ?

Małgorzata Głodek

dyrektor ZS w Czaplinku