Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Zespół Szkół w Czaplinku

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE * TECHNIKUM * SZKOŁA BRANŻOWA

  1. Home
  2. /
  3. Blog
  4. /
  5. Wycieczka na Warmię i Mazury

Wycieczka na Warmię i Mazury

W ramach przedsięwzięcia MEN „Poznaj Polskę”, Zespół Szkół w Czaplinku, otrzymał środki na dofinansowanie wycieczek edukacyjnych do muzeów, miejsc pamięci, obiektów kultury, instytucji popularyzujących osiągnięcia nauki.

W listopadzie zrealizowano pierwszą wycieczkę na Warmię i Mazury, która trwała 3 dni od 21-23.11.2022r.  W wycieczce uczestniczyło 40 uczniów z Technikum i SB oraz 4 opiekunów. W ramach oferty uczniowie zwiedzili w Malborku najpotężniejszą budowlę Krzyżacką w Europie, która do dziś zachwyca rozmachem budowli oraz tajemnicami zakonu. Do dyspozycji grupy było dwóch przewodników obiektu, którzy oprowadzili uczniów po dawnych komnatach i pomieszczeniach gospodarczych, sakralnych zamku krzyżackiego. W drugim dniu pobytu uczniowie zwiedzili trzy atrakcje turystyczne tj. Wzgórze Katedralne we Fromborku z historia miasta i miejscem pochówku Mikołaja Kopernika. Tam również uczniowie zwiedzili Muzeum Mikołaja Kopernika z ekspozycją narzędzi astronomicznych, wyposażenia gospodarstwa domowego oraz dokumentów z dziejów miasta i życia Mikołaja Kopernika.  Trzecią atrakcją w drugim dniu, był wyjazd nad Kanał Elbląski na odcinku o nazwie Buczyny. Jest to kanał uznawany za drogę wodną żeglowną województwa warmińsko-mazurskiego i jeden z zabytków techniki, wpisany w 2011 r. jako pomnik historii. W trzecim dniu pobytu uczniowie odbyli wycieczkę do Pelplina, gdzie  znajduje się najsłynniejsza katedra cysterska na terenie Polski. Zachwycające ołtarze a największy z nich 25 -metrowy na długo pozostanie w pamięci: przepych i bogactwo wzorów, malarstwa i rzeźby. W drodze powrotnej przemierzając kilka krain geograficznych między innymi pojezierze kaszubskie w miejscowości Wieżyca uczniowie zapoznali się w otoczeniu regionalistów i miłośników kultury kaszubskiej odwiedzili Kaszubski Uniwersytet Ludowy. Wizyta okazała się świetną propozycją dla każdego, kto posiada umiejętności manualne, lubi kolory i wzory. 

W ramach wycieczki, zabezpieczono transport komfortowym autokarem, dwa noclegi w obiekcie hotelowym, wyżywienie, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, ubezpieczenie, opiekę pilota i przewodników w w/w miastach i atrakcjach turystycznych. Założenia i cele projektu zostały zrealizowane a pozyskana wiedza oraz umiejętności będą stanowiły podstawy wychowawcze w rozwoju młodego pokolenia.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych