Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Zespół Szkół w Czaplinku

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE * TECHNIKUM * SZKOŁA BRANŻOWA

  1. Home
  2. /
  3. Blog
  4. /
  5. 52 tys. euro dla uczniów ZS w Czaplinku

52 tys. euro dla uczniów ZS w Czaplinku

Uczniowie Zespołu Szkół w Czaplinku wyjechali w sobotę, 27 maja br, na praktyki zawodowe do słonecznej Malagi w Hiszpanii, w ramach przyznanych środków finansowych Erasmus+. W trakcie 4 tygodni pobytu będą doskonalić swoje umiejętności zawodowe. W projekcie uczestniczy 18 uczniów w zawodach: technik organizacji turystyki – 11 osób, technik mechatronik – 5 osób, technik żywienia i usług gastronomicznych – 2 osoby.
Młodzi uczniowie Zespołu Szkół w Czaplinku, w trakcie pobytu w Hiszpanii, każdego dnia uczestniczą w zajęciach praktycznych w zakładach partnerskich, poznają nowe technologie i zdobywają tak cenne, bo międzynarodowe doświadczenie. Przed wyjazdem, każdy uczestnik musiał przejść etap rekrutacji, uczestniczyć w zajęciach przygotowawczych, w tym w dodatkowych lekcjach j. angielskiego, a także w zajęciach kulturowych.

Partnerzy projektu zagwarantowali uczniom doskonałe warunki zakwaterowania. W Maladze czekała na nich nowoczesna rezydencja Vico, całodzienne wyżywienie, bezpłatne miesięczne bilety komunikacji miejskiej, nauka języka hiszpańskiego oraz wiele atrakcji i wycieczek turystycznych. Już w najbliższą sobotę – 3.06.2023 – uczniowie wyjadą na Gibraltar, łączący hiszpański klimat z brytyjską tradycją. Tydzień później zaplanowano dla uczniów podróż do parku krajobrazowego na spacer wśród skał – Caminito del Rey a w ostatni weekend, młodzież pojedzie do najstarszego miasta w Hiszpanii – Kadyksu. W czasie pobytu przewidziany jest czas na zwiedzanie Malagi i okolic. Cenne jest bowiem poznanie specyfiki kraju, regionu, tradycji, kultury i języka. To wszystko oczywiście bezpłatnie, oprócz tego uczestnicy otrzymali kieszonkowe. Jest więc o co zabiegać. Wszystko oczywiście sfinansowane ze środków Unii Europejskiej. 

Obecny rynek pracy wymaga ciągłego kształcenia i podnoszenia własnych kwalifikacji. Praktyki w ramach programu Erasmus + są doskonałą okazją do poszerzania wiedzy i zdobywania nowych, tak potrzebnych w dzisiejszych czasach umiejętności. Dają możliwość spojrzenia z całkiem nowej perspektywy na wybrane przez naszych uczniów zawody. Tegoroczne praktyki będą odbywać się pod nadzorem opiekunów – nauczycieli ZS Czaplinek. Partnerem projektu jest firma Euromind.

Nieocenioną wartością projektu jest możliwość poszerzania wiedzy i horyzontów, wyrównanie szans na rynku pracy dla uczniów technikum z tak małej miejscowości jak Czaplinek. Projekt otrzymał również akredytację, co oznacza realizację praktyk zawodowych do 2027 roku.

            Trzymamy kciuki za wspaniałe wrażenia i nowe doświadczenia.

Tekst: Marta Gańska

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych