5. Bieg Tropem Wilczym

Bieg Tropem Wilczym

01 marca 2022 r. w naszej szkole odbył się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Trasa przebiegała przy malowniczym wybrzeżu Jeziora Drawskiego. Dystans symbolicznie wynosił 1963 m., upamiętniając rok śmierć ostatniego Żołnierza Wyklętego. W wydarzenie zaangażowała się duża grupa uczniów. Wszystkich zawodników na starcie, dzieląc na dwie grupy chłopców i dziewcząt, było 44 osoby.

KATEGORIA DZIEWCZĄT

• I miejsce zajęła Nikola Baczyńska z II LO
  • II miejsce – Gabriela Cybulska z I T
  • III miejsce zajęła Oliwia Małys z III T

KATEGORIA CHŁOPCÓW

• I miejsce Wojciech Sekrecki z II T
  • II Miejsce Dawid Kuszmar z III a LO
  • III miejsce Mateusz Cogiel z III a LO

Wszyscy zawodnicy startowali zgodnie z zasadą fair play, nie zabrakło sportowej rywalizacji o najwyższe miejsca, jak i przyjacielskich sojuszy i godnego udziału w biegu.

Młodzieży z Zespołu Szkół w Czaplinku bardzo dziękujemy za chęci i postawę, dzięki którym mogliśmy razem z całą Polską uczcić Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Tekst: Pani Monika Cieplińska