5. “Chcę uwierzyć w jeszcze jedno Boże Narodzenie”

“Chcę uwierzyć w jeszcze jedno Boże Narodzenie”

14 XII 2023 odbyła się premiera spektaklu Teatru Czapla z udziałem licealistów z ZS w Czaplinku pt. “Chcę uwierzyć w jeszcze jedno Boże Narodzenie”. Fabuła sztuki dotyka smutnych realiów życia starszych ludzi, dla których nawet w Święta rodzina nie ma czasu. Na szczęście jest młodzież ze szkolnego koła wolontariatu, która z upominkami odwiedza pensjonariuszy w domu seniora. Wspólne śpiewanie “Kolędy dla nieobecnych” wnosi światełko nadziei w jeszcze jedno Boże Narodzenie.

Sztuka to debiut reżyserski polonistki naszej szkoły P. Wioletty Piotrowskiej w reaktywowanym Teatrze Czapla. W role seniorów wcielili się:

• Helena Sempioło,
  • Elżbieta Hajdukiewicz,
  • Elżbieta Żbikowska,
  • Ewa Tamulewicz,
  • Halina Kocka,
  • Halina Kozak,
  • Urszula Kłoda,
  • Adam Stefanik.

Aktorzy młodego pokolenia to uczniowie:

• Alicja Resiak,
  • Nikola Michalczyszyn,
  • Hania Ząbczyk,
  • Diana Cieślik,
  • Maciej Jasiński.

Owacje na stojąco publiczności licznie zgromadzonej w sali widowiskowej CzOK-u najlepiej świadczą o tym, że sztuka bardzo się podobała. Brawo!