5. “Depresja – oswajamy się z tematem”

“Depresja – oswajamy się z tematem”

“Depresja – oswajamy się z tematem” pod takim tytułem odbyło się 2 czerwca 2021 r. spotkanie uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół w Czaplinku z psychologiem Agatą Stachurą oraz pedagogiem szkolnym Agnieszką Wiśniewską.

Spotkanie miało na celu przybliżyć tematykę depresji młodzieńczej, która jest obecnie najczęściej diagnozowanym zaburzeniem wieku dorastania. “Oswojenie się” z tematem depresji jest potrzebne, gdyż młodzi ludzie nie wiedzą gdzie szukać pomocy, bądź wstydzą się o nią poprosić. Uczniowie mieli szansę porozmawiać ze specjalistą, obalić mity dotyczące depresji, dowiedzieć się jakie są przyczyny depresji i jak radzić sobie z tą chorobą.

Po spotkaniu uczniowie mieli również okazję osobiście porozmawiać z psychologiem.

Telefon zaufania 116 111 czynny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Połączenie jest bezpłatne.