5. Depresja-oswajamy się z tematem!

Depresja-oswajamy się z tematem!

2.czerwca 2021 r. od godz.10.00 rozpocznie się szkolenie na temat depresji wśród nastolatków. Zadania szkoły w tym zakresie to m.in. działania profilaktyczne kierowane do uczniów:

• zapewnienie poczucia bezpieczeństwa, zarówno fizycznego, jak i emocjonalnego;
  • kształtowanie poczucia własnej tożsamości i przynależności;
  •  uczenie pozytywnego myślenia i wiary w siebie;
  • uczenie prawidłowych relacji z innymi m. in. poprzez treningi umiejętności społecznych i ćwiczenia właściwej komunikacji interpersonalnej;
  •  rozwijanie umiejętności pokonywania trudności;
  •  ćwiczenie technik radzenia sobie z różnorodnymi sytuacjami życiowymi;
  • wzmacnianie poczucia wartości w różnorodnych sytuacjach szkolnych, ale też w trakcie specjalnie zorganizowanych w tym celu zajęć profilaktycznych;
  • rozwijanie samokontroli – automonitoringu, samooceny, autowzmacniania;
  • wskazywanie na pozytywne wzory osobowe oraz autorytety;
  •  uczenie planowania działań;
  • wykorzystywanie technik relaksacyjnych,  podejmowanie prób modyfikowania warunków oraz sytuacji wywołujących depresję lub powodujących pogorszenie nastrojów zagrożonego problemem ucznia.

Szkolenie poprowadzą Panie: Agnieszka Wiśniewska (pedagog, doradca zawodowy) oraz Agata Stachura (psycholog).