Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Zespół Szkół w Czaplinku

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE * TECHNIKUM * SZKOŁA BRANŻOWA

  1. Home
  2. /
  3. Blog
  4. /
  5. GALA ,,OSKARÓW” W ZESPOLE SZKÓŁ W CZAPLINKU

GALA ,,OSKARÓW” W ZESPOLE SZKÓŁ W CZAPLINKU

Wraz z końcem semestru I w Zespole Szkół w Czaplinku odbyła się Gala “Oskarów”. To już tradycja, że dwa razy w roku szkolnym spotykamy się, by podsumować osiągnięcia, nagrodzić wytrwałość oraz sumienność uczniów. Podczas tegorocznych uroczystości zaszczycili nas swoją obecnością: Wicekurator Oświaty w Szczecinie – Bogusław Ogorzałek, Starosta Drawski – Stanisław Cybula, Wicestarosta Drawski – Waldemar Włodarczyk, Członek Zarządu Powiatu Drawskiego – Zbigniew Dudor, Starszy Inspektor Wydziału Edukacji Starostwa Drawskiego – Aneta Kuszmar, Radna Powiatu Drawskiego – Genowefa Polak, Burmistrz Czaplinka – Marcin Naruszewicz, Radny Gminy Czaplinek – Szymon Pastuszek, Dyrektorka Czaplineckiego Ośrodka Kultury –Aleksandra Łuczyńska, Zasłużony dla Powiatu Drawskiego – Wiesław Krzywicki, Przewodnicząca Rady Rodziców Zespołu Szkół w Czaplinku – Sylwia Kusa, Wiceprzewodnicząca Rady Rodziców Zespołu Szkół w Czaplinku – Agnieszka Gołdyka, Sekretarz Rady Rodziców Zespołu Szkół w Czaplinki – Anna Kwacz. Nie zabrakło także: Dyrektora Zespołu Szkół w Czaplinku – Małgorzaty Głodek, Wicedyrektora Zespołu Szkół w Czaplinku – Wioletty Cylkowskiej, Grona Pedagogicznego, rodziców i opiekunów uczniów.

Osoby przemawiające podczas Gali podkreśliły trud uczniów, innowacyjność przedsięwzięcia, a także zwróciły uwagę na dobrą atmosferę. Głos zabrali: Wicekurator Oświaty w Szczecinie – Bogusław Ogorzałek, Starosta Drawski – Stanisław Cybula, Burmistrz Czaplinka – Marcin Naruszewicz oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Czaplinku – Małgorzata Głodek.

Przed rozpoczęciem Gali miało miejsce szczególne wydarzenie – istotne dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego o profilu logistyczno-wojskowym. Mogli bowiem zaprezentować się oficjalnie w strojach mundurowych, a także pokazać pierwsze rezultaty szkolenia w zakresie musztry. Po zakończeniu części oficjalnej uroczystości przyszła pora na nagrody i wyróżnienia. Po czerwonym dywanie dumnie kroczyli ze statuetką Oscara w ręku oraz nagrodami od Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim:

NAJLEPSZY UCZEŃ

🏆liceum – Jonatan Tobiasz

🏆technikum – Olaf Grabowiec

🏆szkoły branżowej – Łukasz Zaręba

KONKURSOWICZ

🏆Sebastian Pelc

SPORTOWIEC

🏆Oliwier Biegajło

🏆Igor Gawlik-Paluszek

CZYTELNIK

🏆Julia Kryńska

🏆Bartłomiej Furman

100% FREKWENCJA

🏆Łukasz Rutkowski

🏆Małgorzata Todys

🏆Jan Kibitlewski

ARTYSTA

🏆Diana Cieślik

  • Kacper Smulczak

Nagrodzeni uczniowie wykazali się pracowitością, bardzo dobrymi wynikami edukacyjnymi, nienaganną postawa. Stanowią chlubę Zespołu Szkół w Czaplinku, a także środowiska lokalnego. W tym miejscu Zespół Szkół w Czaplinku pragnie podziękować Starostwu Powiatowemu za przygotowanie upominków dla laureatów.

Podczas Gali swoje talenty zaprezentowali: Diana Cieslik, Kacper Smulczak, Magdalena Rabuska, Oliwia Stasiak oraz Zuzanna Boderek. W rolę konferansjerów wcielili się: Zuzanna Boderek i Olaf Grabowiec.

Gala była okazją nie tylko do przypomnienia i podsumowania aktywności i sukcesów uczniów. Dla tegorocznych maturzystów ten dzień zapisze się w pamięci z jeszcze jednego powodu – Studniówki. Uczniowie świetnie bawili się w ośrodku wypoczynkowym w Stary Kaleńsku. Okazali się doskonałymi menadżerami i organizatorami, którzy przebrnęli bezproblemowo przez cały proces przygotowań, by na końcu wspólnie cieszyć się osiągnięciami i rozpocząć symboliczne odliczanie do egzaminów maturalnych. Już dziś trzymamy za was kciuki i życzymy wytrwałości w przygotowaniach.

Delegacja uczniów piątej klasy Technikum złożyła podziękowania nauczycielom przedmiotów zawodowych. Dla nich koniec semestru I, to czas zakończenia edukacji  w obszarze zawodowym, zatem była to też pora na podsumowanie i docenienie wkładu dydaktycznego i wychowawczego pedagogów, z którymi współpracowali. Nie zabrakło zatem wzruszających słów oraz łez. Należy jednak pamiętać, że każdy koniec to także początek czegoś nowego.

Życzymy wszystkim na nadchodzący nowy semestr, aby nigdy nie zabrakło wiary we własne siły i możliwości, abyśmy zarażali wytrwałością i optymizmem, byli gotowi sprzeciwiać się złudnym trendom oraz ideom, pamiętali o autentycznych wartościach, pozostawali sobą i byli szczęśliwi.

Tekst: Agnieszka Skonieczna

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych