Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Zespół Szkół w Czaplinku

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE * TECHNIKUM * SZKOŁA BRANŻOWA

  1. Home
  2. /
  3. Blog
  4. /
  5. „Międzypokoleniowe gotowanie” – warsztaty kulinarne

„Międzypokoleniowe gotowanie” – warsztaty kulinarne

3 marca 2023 r. na warsztatach PCKZiU w Czaplinku odbył się projekt “Międzypokoleniowe gotowanie”,  w których czynny udział wzięli uczniowie ZS  w Czaplinku oraz seniorzy stowarzyszenia Uniwersytetu III Wieku w Złocieńcu.  Tematem spotkanie było wspólne gotowanie wybranych przez siebie potraw, rywalizacja międzypokoleniowa, wymiana doświadczeń, oryginalna pomysłowość wykonania i podania potraw.  

Każda z grup przygotowała trzy posiłki. Seniorzy przygotowywali: barszcz biały z białą kiełbasą, roladę z kurczaka faszerowaną omletem, mięsem mielonym, jajkiem i ogórkiem kiszonym; schab zapiekany pod pierzynką z warzyw i żółtym serem do tego ryż z warzywami oraz deser w postaci ciasta z malinami.  

Uczniowie ZS w Czaplinku zaprezentowali swoje umiejętności w przygotowaniu kremu z pomidorów podawanym z kulką mozzarelli i bazylią; polędwiczki Tornados z frytkami z batatów  i warzyw al dente oraz deser panna cotta z musem truskawkowym i mango.    

Głównym celem warsztatów była międzypokoleniowa wymiana doświadczeń kulinarnych. Każda z grup przedstawiła inne pomysły, wykonanie i różne walory smakowe. Ku miłemu zaskoczeniu nasi uczniowie pokazali kunszt pracy kucharza na bardzo wysokim poziomie, gdzie zostało tu uznane przez panie ze Stowarzyszenia.  

Finałem spotkania była wspólna biesiada i smakowanie ww. potraw. Każda grupa wyłoniła swojego przedstawiciela, który opisał skład i schemat przygotowania każdej potrawy.  

Komisja, w skład której weszli: dyrektor ZS Małgorzata Głodek, dyrektor PCKZiU Mariola Puchalska, wicedyrektor ZS Wioletta Cylkowska, nauczyciele zawodu: Anna Szpakowska, Paulina Polewacz i Anna Baranowska jednogłośnie stwierdziły remis rywalizacji międzypokoleniowej z uwagi na wyskoki poziom zaangażowania, trudności w wykonaniu potraw i końcowy efekt kulinarny 😊.

Dziękujemy Paniom ze Stowarzyszenia III Wieku w Złocieńcu za fantastyczny pomysł na międzypokoleniowe gotowanie.

Tekst: Paulina Polewacz

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych