Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Zespół Szkół w Czaplinku

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE * TECHNIKUM * SZKOŁA BRANŻOWA

  1. Home
  2. /
  3. Blog
  4. /
  5. Mistrzostw Powiatu Drawskiego w grach zespołowych

Mistrzostw Powiatu Drawskiego w grach zespołowych

Rywalizacja sportowa szkół ponadpodstawowych o Mistrzostwo Powiatu Drawskiego rozpoczęła się we wtorek 5 marca 2024 w Drawsku Pomorskim. Rozegraliśmy turnieje zarówno dziewcząt jak i chłopców w piłce siatkowej. W grupie dziewcząt poziom rywalizacji jak zwykle był bardzo wyrównany, a o końcowym wyniku decydowały albo szczęście – kiedy kilka piłek zahaczało o taśmę myląc zawodniczki, albo drobne błędy indywidualne. W pierwszym meczu spotkały się drużyny z Drawska Pomorskiego i Kalisza Pomorskiego. Oba zespoły bardzo dobrze i na równym poziomie grały w polu, ale różnicę w ataku zrobiła świetna w atakach jedna zawodniczka, która przechyliła swoją grą szalę zwycięstwa na stronę Drawska. 

Dziewczęta z Kalisza, podłamane przegranym meczem, również w meczu z dziewczętami z ZS w Czaplinku początkowo oddały pole. Ale ich ambicja i szczęście pomogły przełamać prowadzenie naszych reprezentantek i wygrać zdecydowanie tę partię. W drugim secie serią znakomitych zagrywek popisała się reprezentantka ZS Kalisz Pom. Do końca seta pomimo pościgu nasze dziewczęta nie potrafiły przełamać rywalek i zawodniczki z Kalisza utrzymały prowadzenie. 

Nasze reprezentantki kolejne spotkanie rozpoczęły z przytupem – tym razem to one, dobrze rozgrzane, pałające chęcią rewanżu zdominowały swoją grą koleżanki z ZS Drawsko Pomorskie. Utrzymując bezpieczną przewagę zdecydowanie wygrały pierwszego seta. Drawszczanki w kolejnej partii skupiły się, zagrały zdecydowanie lepiej i tym razem to one dyktowały warunki, wygrywając spokojnie drugiego seta. Tie-break , decydujący o zwycięstwie w meczu set był bardzo wyrównany. Ale z czasem ZS Czaplinek wyrobił sobie sporą przewagę. Naszym reprezentantkom brakowało tylko dwu punktów, by skończyć zwycięsko spotkanie. Niestety seria kilku naszych drobnych pomyłek oraz doskonałych skądinąd zagrań rywalek pozwoliła wyrównać stan meczu. W końcówce szczęście – tak jak w ubiegłym roku – pomogło gospodyniom. Pomimo bardzo dobrej gry- nasze dziewczęta uległy rywalkom. Cóż, taki jest sport.  Wśród dziewcząt znakomitymi zagrywkami, w tym kilkoma asami – popisała się Daria. Bardzo pewną grą, spokojem na boisku i doświadczeniem imponowała Amelia, grą na siatce zaskakiwała rywalki Dominika, a znakomitą grą w polu i refleksem błysnęła Nadia.

W rywalizacji chłopców zdecydowanym faworytem byli reprezentanci ZS w Drawsku Pomorskim. Trenujący od najmłodszych lat, regularnie grający w rozgrywkach ligowych zawodnicy bardzo wysoko postawili poprzeczkę pozostałym drużynom. W pierwszym meczu doświadczona, dobrze zgrana ekipa z Kalisza Pomorskiego próbowała nawiązać walkę z gospodarzami. Widzieliśmy z obu stron bardzo dużo efektownych zagrań i popisów indywidualnych. Jednak ogranie meczowe przeważyło szalę i Drawsko Pom. zdecydowanie zwyciężyło. Podrażnieni przegraną kaliszanie zdominowali w kolejnym meczu naszą drużynę. Pomimo bardzo dobrej zagrywki z naszej strony i gry kombinacyjnej, zarówno pierwszy jak i drugi set padł łupem rywali. 

W drugim meczu – z gospodarzami – nasz lider Szymon, trenujący na co dzień z drużyną z Drawska wychodził z siebie, by pokazać dobrą grę. Popisał się m in. najpiękniejszym atakiem całego turnieju, uderzając piłkę na pełnym zasięgu ponad blokiem i idealnie trafiając w ostatni metr boiska. Wielkim zaskoczeniem dla rywali były dwie “czapy” – pojedyncze bloki na środku siatki, które niespodziewanie dla nich zrobili: Oliwier- wykorzystujący swój ogromny zasięg ramion, oraz pierwszoklasista Kacper, idealnie trafiając moment wyskoku. Jednak przewaga rywali była zbyt wielka, ulegliśmy gospodarzom w tym meczu. Cieszy jednak fakt, iż zarówno nasza żeńska jak i męska drużyna były najmłodsze wśród występujących zespołów.

Nasze reprezentacje są oparte na pierwszo- i drugoklasistach, mogących jeszcze kilka lat reprezentować naszą szkołę. 

7 marca 2024 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Czaplinku rozegrany został finał Mistrzostw Powiatu Drawskiego w piłce ręcznej chłopców. Do rozgrywek stanęły dwa zespoły – reprezentanci ZS Kalisz Pomorski i po raz pierwszy po kilku latach przysłowiowej posuchy drużyna ZS Czaplinek. Pozostałe szkoły uznały, że do rywalizacji z nami nie przystąpią.Nasza reprezentacja, oparta na trenujących koszykówkę zawodnikach bez respektu przystąpiła do walki z naszymi rywalami.  Starsi, doświadczeni kaliszanie stworzyli bardzo silną obronę, zmuszając naszych zawodników do szybkiej, kombinacyjnej gry.  Z drugiej strony w naszej bramce Szymon, zastępujący kontuzjowanego Oliwiera dokonywał niesamowitych rzeczy, by nie wpuścić groźnych strzałów. Dość powiedzieć, że dobre dziesięć strzałów sparował na słupki i poprzeczkę. Zmieniający go Maciej doskonale kierował obroną, efektownie interweniował broniąc nawet rzut karny. Z biegiem meczu jednak różnorodność zagrań rywali z Kalisza gubiła naszą obronę i pozwoliła rywalom na spokojne kilkubramkowe prowadzenie w meczu. Możliwość korzystania z dużej, pełnowymiarowej hali dawała rywalom handicap, nie do odrobienia przy porównaniu z naszą salą. Na duży plus dla naszej drużyny można zaliczyć ducha walki, twardą grę przeciwko masywniejszym i wyższym rywalom, ambicję i bardzo potrzebne w grach zespołowych poczucie jedności grupy. Stwarzaliśmy sporo dogodnych sytuacji rzutowych, walczyliśmy na całym boisku i choć gra była twarda, jednocześnie obie drużyny grały fair- nie było, co bardzo rzadkie w piłce ręcznej- ani jednego wykluczenia z gry! 

Licznie przybyli kibice dopingowali nasz spotkanie – a odbiór meczu z trybun był taki – grają dwa równe, silne drużyny – i jest to fajne widowisko. Piękną bramką z rzutu karnego popisał się Tomasz, fruwający Szymon zaliczył rewelacyjne trafienie w okienko, Olaf wygarnął rywalom kilka piłek niemal z rąk, Wiktor świetnie blokował skrzydła w obronie. Michał sprytnie konstruował ataki, Jakub na kole tworzył miejsca do rzutów sobie i kolegom. Spokój Oliwiera przy rozegraniu i duża aktywność młodszego Szymona uzupełniały się znakomicie. Grający na skrzydłach Kacper i Janek z natury rzeczy mieli mniej piłek, ale również bardzo dobrze zaprezentowali się na boisku. Niestety – doskonała współpraca obrony naszych rywali z bramkarzem skutkowała mnóstwem jego doskonałych obron – bardzo trudno było znaleźć się w łatwej sytuacji rzutowej. W końcówce meczu obie drużyny przyspieszyły, bardzo dużo było z obu stron ataków szybkich, długich przerzutów – tu jednak kaliszanie okazali się dużo skuteczniejsi, zdobywając kolejne bramki i wygrywając spokojnie całe spotkanie.

W przyszłym tygodniu, 14 marca 2024 roku będziemy gospodarzami na naszej Hali Widowiskowo- Sportowej kolejnej imprezy – Mistrzostw Powiatu Drawskiego w koszykówce chłopców. Zapraszamy kibiców i sympatyków koszykówki od godz. 9. Jak zapowiadają nasi zawodnicy – czas na rewanż!

Opiekunem naszych drużyn i organizatorem rozgrywek w Czaplinku jest mgr Marek Mikołajczuk

Tekst -Marek Mikołajczuk

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych