Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Zespół Szkół w Czaplinku

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE * TECHNIKUM * SZKOŁA BRANŻOWA

  1. Home
  2. /
  3. Blog
  4. /
  5. Pożegnanie Absolwentów w Zespole Szkół w Czaplinku

Pożegnanie Absolwentów w Zespole Szkół w Czaplinku

28 kwietnia 2023 roku Zespół Szkół w Czaplinku pożegnał uroczyście absolwentów Liceum Ogólnokształcącego oraz Technikum. Są bowiem takie chwile w życiu człowieka, gdzie nie sposób nie dokonać podsumowania, powspominać czy wrócić jeszcze na chwilę do szkolnej ławy. Wspólnota uczniów, nauczycieli i rodziców dziękowała za to, że razem mogliśmy współtworzyć szkolną rzeczywistość, przeżywać sukcesy i trudy, dzielić się pasjami, emocjami czy refleksjami, że mogliśmy liczyć na wzajemną pomoc, zrozumienie i akceptację.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością następujący goście: Członek Zarządu Powiatu Drawskiego – Zbigniew Dudor, Burmistrz Czaplinka – Marcin Naruszewicz, Przewodnicząca Rady Rodziców – Renata Kozak, Opiekun grupy Rescue ZDR –Jarosław Tarnowski. Nie zabrakło Dyrektorki Zespołu Szkół w Czaplinku – Małgorzaty Głodek, nauczycieli, rodziców absolwentów oraz uczniów klas młodszych.

W gronie tegorocznych maturzystów znajdował się Jan Nałęcz – chorąży w poczcie sztandarowym. Swoją kulturą osobistą, postawą oraz systemem wartości świadczył o najlepszych cechach uczniów Zespołu Szkół w Czaplinku. Dziękowaliśmy mu dziś za rzetelne sprawowanie tej funkcji, za bycie wzorem dla społeczności szkolnej. Jana Nałęcza zastąpił – jednogłośnie wybrany – Michał Patalan, któremu dziękujemy za zaangażowanie, kulturę osobistą i obywatelską postawę.

Dyrektorka Zespołu Szkół dokonała podsumowania osiągnięć uczniów. Najlepszymi absolwentami okazali się: Wojciech Piwowarski z Liceum Ogólnokształcącego oraz Maksym Kunert z Technikum, którzy otrzymali honorowy tytuł Primus Inter Pares. Dyrekcja wraz z wychowawczyniami: Żanetą Iwaniczko oraz Hanną Chwiałkowską wręczyła dyplomy i listy gratulacyjne uczniom i rodzicom ze średnią powyżej 4,75. Wyróżnieni zostali: Wojciech Piwowarski, Kornelia Siutyła, Maja Przegalińska, Alicja Człapa, Wiktor Żochowski, Martyna Walczak, Anika Słowińska, Maksym Kunert, Katarzyna Łącka, Oliwia Małys, a także Łukasz Urkiel.

Tradycją szkoły jest docenianie osiągnięć uczniów w różnych obszarach działalności, czyli przyznawanie “Oskarów”. W kategorii “Konkursowicz” statuetka została wręczona Alicji Człapie, w kategorii “Indywidualista” Jakubowi Harańczykowi, w kategorii “Sportowiec” Anice Słowińskiej, Annie Wojciechowicz oraz Łukaszowi Urkielowi, w kategorii “Wizytator” Norbertowi Pawłowskiemu i Adamowi Groździejowi, w kategorii “Artysta” Wojciechowi Ziębie, w kategorii “Mól książkowy” Żanecie Miszewskiej, w kategorii “Pasjonat” Wojciechowi Szyszczakiewiczowi, w kategorii “Siła spokoju” Oliwi Małys oraz w kategorii “Kaowiec. Instruktor ds. kulturalno-oświatowych” Maksymowi Kunertowi.

Specjalne podziękowania płynęły nie tylko od wychowawczyń, ale także innych nauczycieli oraz instruktorów. Słowa powodzenia i podsumowania skierowali do uczniów: Jarosław Tarnowski, Alicja Giwojno, Celestyna Tomkowska, Andrzej Pokrzywnicki czy Jolanta Gawlik, a także Zbigniew Dudor oraz Renata Kozak. Wzruszające przemówienie mieli także reprezentanci Samorządu Uczniowskiego: Jakub Bednarczuk oraz Aleksandra Sieniawska.

Uroczystość ubarwiona filmikami, zdjęciami, muzyką a także podziękowaniami samych absolwentów dla swoich wychowawczyń i nauczycieli wywołała wiele wzruszenia i spowodowała, że nie jedna osoba sięgnęła po chusteczkę i uroniła łzy, gdyż ciężko było się rozstawać z tym wyjątkowym rocznikiem.

Każdy koniec ma także swój początek, przed absolwentami czas studiów, pracy, miłości, zakładania rodzin i spełniania marzeń. Odkrywania siebie, poznawania ciekawych ludzi, zdobywania kolejnych doświadczeń. Oby na tych nowych drogach czekali na was wartościowi ludzie; inspirujący, życzliwi i otwarci, dzięki którym będziecie mogli być sobą; tymczasem życzymy powodzenia na egzaminach maturalnych i tradycyjnego połamania piór i długopisów, mamy nadzieję, że jeszcze nie raz się spotkamy…

Tekst: Agnieszka Skonieczna

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych