Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Zespół Szkół w Czaplinku

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE * TECHNIKUM * SZKOŁA BRANŻOWA

  1. Home
  2. /
  3. Blog
  4. /
  5. „Przystanek Historia” –  „Droga do piekła – niemiecki karny obóz...

„Przystanek Historia” –  „Droga do piekła – niemiecki karny obóz pracy Treblinka 1941-1944”

14 marca 2023 r. Instytut Pamięci Narodowej, Oddział w Szczecinie, wspólnie z Zespołem Szkół w Czaplinku  zorganizowali spotkanie  z cyklu „Przystanek Historia” – „Droga do piekła – niemiecki karny obóz pracy Treblinka 1941-1944”. Gościem naszego spotkania był Pan Krzysztof Bukowski, prokurator Instytutu Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Oddział w Szczecinie, Delegatura w Koszalinie. Pan prokurator opowiedział uczestnikom spotkania o prowadzonym przez niego śledztwie dotyczącym niemieckiego nazistowskiego obozu zagłady oraz karnego obozu pracy znanymi jako Treblinka I oraz Treblinka II.  Panu prokuratorowi towarzyszył znany uczniom Zespołu Szkół z poprzednich  spotkań –  Pan Rafał Semołonik.

            Dzięki temu wykładowi uczniowie poznali jak trudna była droga do wolności i jak niełatwo było ocalić godność. Pan Krzysztof Bukowski bardzo obrazowo przedstawił losy ludzi, którzy zostali  skazani na zagładę tylko z powodu swojego pochodzenia. Bardzo dziękujemy za niezwykle ciekawą lekcję historii i zapraszamy ponownie.  

W spotkaniu uczestniczyli:

 – Naczelnik Wydziału Edukacji – Pani Izabela Krężołek

 – Sekretarz Gminy Czaplinek – Pani Marcelina Mastalisz

 – Komendant Straży Miejskiej w Czaplinku -Pan Krzysztof Leśniowski

 – Zasłużony dla Powiatu Drawskiego – Pan Wiesław Krzywicki

– Pani Karolina Pawłowska – “Gość Niedzielny”, Koszalin

Zbrodnia niezapomniana (gosc.pl)

Tekst: Małgorzata Lezler

Ostatnie wpisy

Narodowe Święto Niepodległości w Czaplinku

11 Listopada

Tydzień z Filozofią

Zebrania z Rodzicami

STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW

Zdjęcia w szkole

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych