Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Zespół Szkół w Czaplinku

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE * TECHNIKUM * SZKOŁA BRANŻOWA

  1. Home
  2. /
  3. Blog
  4. /
  5. Realizacja programu “W służbie ojczyzny”

Realizacja programu “W służbie ojczyzny”

2 października 2023 r. uczniowie klasy 1a LO pod opieką wychowawcy p. Kornelii Szadzewicz oraz p. Dyrektor Małgorzaty Głodek wzięli udział w wycieczce o charakterze edukacyjnym do Zakładu Karnego w Wierzchowie, w związku z udziałem w ogólnopolskim programie „W SŁUŻBIE OJCZYŹNIE”, realizowanym przez Służbę Więzienną.
Celem wizyty było zapoznanie młodzieży z pracą służb więziennych, ukazanie organizacji pracy i zasad funkcjonowania zakładu karnego oraz wstępne przeszkolenie strzeleckie.
Uczniowie mieli okazję odczuć specyficzny rygor, obowiązujący zarówno osadzonych, jak i zwiedzających. Wszyscy uczestnicy po wejściu na teren zakładu zostali wylegitymowani, pozbawieni urządzeń telekomunikacyjnych i przeszli wstępne przeszukanie. Podczas szkolenia prowadzonego przez Panią por. Emilię Zalewską młodzież poznała historię placówki, działalność i zadania Służby Więziennej, poznała charakter oraz specyfikę pracy funkcjonariusza. Następnie uczniowie mieli okazję zwiedzić teren zakładu karnego oraz wzięli udział w przeszkoleniu strzeleckim, podczas którego została zaprezentowana broń wykorzystywana w codziennej pracy funkcjonariuszy.

Ostatnie wpisy

Narodowe Święto Niepodległości w Czaplinku

11 Listopada

Tydzień z Filozofią

Zebrania z Rodzicami

STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW

Zdjęcia w szkole

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych