Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Zespół Szkół w Czaplinku

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE * TECHNIKUM * SZKOŁA BRANŻOWA

  1. Home
  2. /
  3. Blog
  4. /
  5. Spotkanie autorskie z Magdą Rysą

Spotkanie autorskie z Magdą Rysą

22 listopada 2023 r., po upływie 5 miesięcy od pierwszego kontaktu młodzieży Zespołu Szkół z panią Magdaleną Szczepańską, pseudonim literacki, Magda Rysa, odbyło się kolejne owocne spotkanie z czaplinecką autorką. Nowi uczestnicy warsztatów literacko-wydawniczych mogli dowiedzieć się jak wygląda proces twórczy, a następnie edytorski. Uczniowie “piszący do szuflady” mogli liczyć na cenne wskazówki doświadczonego twórcy, a także na deklarację pomocy przy redakcji pierwszych tekstów. Pani Magdalena wraz z młodzieżą naszej szkoły kontynuowała dziś także pracę nad wspólnym opowiadaniem. Zamysł, stworzony na początku lata, rozrósł się do ponad 40 stron. Dodano ponadto nowe wątki i wybrano tytuł. Owocne spotkanie zakończyło się wywiadem przeprowadzonym przez uczennice z klasy 2A o profilu dziennikarsko-prawnym przygotowane przez panią Wiolettę Piotrowską oraz opatrzeniem dedykacją wydawnictw autorki zakupionych na miejscu przez szkolne “mole książkowe”. Zapraszamy już dziś do lektury artykułu o autorce, który wkrótce się ukaże w lokalnej prasie. Ponadto biblioteka szkolna zachęca serdecznie do zapoznania się z twórczością zarówno naszego dzisiejszego gościa, jak również całej gamy autorów współczesnych w związku z zakupem nowości wydawniczych w ramach NPRCz 2.0.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych