Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Zespół Szkół w Czaplinku

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE * TECHNIKUM * SZKOŁA BRANŻOWA

  1. Home
  2. /
  3. Blog
  4. /
  5. Stolica Dolnego Śląska już bez tajemnic…

Stolica Dolnego Śląska już bez tajemnic…

II tura projektu “Poznaj Polskę” zaoferowała uczniom naszej szkoły dwie wycieczki – do Trójmiasta oraz Wrocławia. Drugie z miast – stolica województwa dolnośląskiego stała się bliższa uczestnikom wycieczki z Zespołu Szkół w Czaplinku w dniach 23 –25 maja b.r. Z wyjazdu skorzystało 39 uczniów. Pierwszy dzień rozpoczął się od zwiedzania ZOO i Afrykarium ze zwierzętami z Czarnego Kontynentu, rafy koralowej i Kanału Mozambickiego- oszklonego tunelu z rekinami i płaszczkami. W najstarszym ogrodzie zoologicznym w Polsce zobaczyliśmy m.in. słonie, tygrysy, niedźwiedzie, żyrafy, hipopotamy, torbacze, manaty, likaony, terrarium z wężami. Byliśmy także pod ogromnym wrażeniem słynnych grających fontann. Drugi dzień to wjazd na punkt widokowy Sky Tower – jednym słowem rozpoczęliśmy go od “wysokiego c”. Mogliśmy podziwiać panoramę miasta z miejsca zlokalizowanego na 49. piętrze, na wysokości ponad 200 metrów. Następnie wyruszyliśmy Szlakiem Krasnali, w kierunku Starego Miasta– wypatrzyliśmy ich ponad 40. Tam też mieliśmy okazję zobaczyć jeden z najpiękniejszych rynków w Polsce, kamieniczki Jasia i Małgosi, Jatki Wrocławskie oraz Uniwersytet Wrocławski. Po obiadokolacji zwiedziliśmy jeszcze Ostrów Tumski z katedrą oraz most zakochanych. Ostatni dzień pobytu we Wrocławiu rozpoczął się bardzo intensywnie. Po śniadaniu udaliśmy się do Centrum Historii Zajezdnia. Jest to Ośrodek Pamięci i Przyszłości – przede wszystkim miejsce stałych i czasowych wystaw poświęconych powojennej historii Wrocławia i Dolnego Śląska. Następnie zwiedziliśmy słynną wrocławską rotundę z „Panoramą Racławicką” z oddziałem Muzeum Narodowego. W programie nie mogło zabraknąć wizyty w “Hydropolis” – multimedialnym centrum wiedzy o wodzie. Mieszkaliśmy w uroczo położonym hotelu “Karczyce”, gdzie oprócz noclegu i śniadań, mogliśmy integrować się jako zespół. Kolejna, bardzo udana wycieczka przeszła do historii, zostały zdjęcia i wspomnienia pięknych miejsc, które mieliśmy okazję zobaczyć.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych