Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Zespół Szkół w Czaplinku

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE * TECHNIKUM * SZKOŁA BRANŻOWA

  1. Home
  2. /
  3. Blog
  4. /
  5. Święto Szkoły, Dzień Otwarty i Dzień Zawodowca w Zespole Szkół...

Święto Szkoły, Dzień Otwarty i Dzień Zawodowca w Zespole Szkół w Czaplinku

Dnia 18 kwietnia 2024 roku obchodzono w Zespole Szkół w Czaplinku Święto Szkoły. Patroni placówki: Stefan Czarniecki oraz 3 Dywizja Strzelców Karpackich kierowali się wartościami bliskimi wspólnocie szkolnej: wolnością, tradycją, solidarnością i podmiotowością.
Święto Szkoły to okazja do przypomnienia sobie ważnych kart historii, ich wpływu na nasze życie, a także uświadomienie młodym ludziom istoty refleksyjnego namysłu nad dziejami i propagowanie postaw obywatelskich oraz patriotycznych.
Naszą uroczystość uświetnili swoją obecnością:
• Przewodnicząca Powiatu Drawskiego – Urszula Ptak,
• Członek Zarządu Powiatu Drawskiego – Zbigniew Dudor,
• Inspektor Wydziału Edukacji – Aneta Kuszmar, Radna Powiatu Drawskiego – Genowefa Polak,
• Burmistrz Czaplinka – Marcin Naruszewicz,
• Radny Gminy Czaplinek – Szymon Pastuszek,
• członkowie Bractwa Miłośników Motocykli “Pancerny” z Prezesem – Panem Eugeniuszem Nowackim,
• przedstawiciele Rady Rodziców: Anna Kwacz i Agnieszki Gołdyka.
Uroczystość prowadziły Zofia Szpak oraz Zuzanna Dziekan, uczennice Liceum Ogólnokształcącego o profilu dziennikarsko-prawnym, wspierane przez koleżanki – Anastazję Dolińską i Maję Hajewską, które zadbały o stworzenie poetyckiego klimatu. Natomiast Diana Cieślik wraz z Hanną Tomczak zadbały o oprawę wokalną.
Po uroczystościach związanych z Świętem Szkoły obchodzono Dzień Otwarty i Dzień Zawodowca. Gościliśmy w placówce uczniów ze Złocieńca, Broczyna, Czaplinka i Wierzchowa. Na odwiedzających czekały stanowiska tematyczno-przedmiotowe: dziennikarsko-prawne, języka angielskiego, ratowniczo-medyczne, gastronomiczne, turystyczne, akademickie, matematyczno-fizyczne, drzewne czy mechatroniczne. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć internat, budynek przy ulicy Parkowej 2, a także uczestniczyli w zajęciach na warsztatach szkolnych. Moc atrakcji spowodowała, że nikt się nie nudził, młodzież opuściła szkołę uśmiechnięta i zadowolona. Wierzymy, że z wieloma z tych osób niedługo spotkamy się ponownie 😊.

TEKST: Agnieszka Skonieczna

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych