Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Zespół Szkół w Czaplinku

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE * TECHNIKUM * SZKOŁA BRANŻOWA

 1. Home
 2. /
 3. Blog
 4. /
 5. Święto Szkoły oraz Dzień Otwarty i Dzień Zawodowca w Zespole...

Święto Szkoły oraz Dzień Otwarty i Dzień Zawodowca w Zespole Szkół w Czaplinku

19 kwietnia 2023 roku w Zespole Szkół w Czaplinku odbywały się uroczystości związane ze Świętem Szkoły. Upamiętnianie patronów placówki – 3 Dywizji Strzelców Karpackich oraz Stefana Czarnieckiego wpisało się już w tradycyjny kalendarz imprez szkolnych, który został dodatkowo wzbogacony propozycją kierowaną do przyszłych absolwentów szkół podstawowych z naszego regionu.

W tym ważnym dniu gościli u nas:

 • Przewodnicząca Rady Powiatu Drawskiego – Urszula Ptak
 • Wicestarosta Drawski – Waldemar Włodarczyk,
 • Zasłużony dla Powiatu Drawskiego – Wiesław Krzywicki,
 • Przewodniczący Rady Miasta Czaplinek – Michał Olejniczak,
 • Sekretarz Gminy Czaplinek – Marcelina Mastalisz,
 • Radny Gminy Czaplinek – Szymon Pastuszek.
 • Nie zabrakło Dyrektora Zespołu Szkół w Czaplinku – Małgorzaty Głodek, pedagogów, nauczycieli, rodziców i sympatyków placówki, a co najważniejsze – uczniów.

To właśnie wspaniała młodzież czaplineckiej szkoły średniej, jak zwykle, doskonale poradziła sobie z organizacją warsztatów, quizów, zabaw, pokazów i laboratoriów dla swoich, mamy nadzieję, przyszłych kolegów i koleżanek. Przybyła młodzież z Czaplinka, Budowa, Złocieńca, Broczyna, Nowego Worowa mogła zapoznać się ofertą placówki, do dyspozycji odwiedzjących pozostawało 9 stanowisk tematycznych: języków obcych, ratownictwa i medycyny, informatyki, fizyki i matematyki, Rescue ZDR, humanistyki i prawa, turystyki, mechatroniki, gastronomii czy zumby. W międzyczasie można było skorzystać z fotobudki czy kącika z wróżbami. Przyszli adepci nauki zostali podzieleni na zespoły, którym przydzielono uczniów do opieki. Było wiele zabawy, uśmiechu, radości i inspiracji, a także aktywności, tej fizycznej i intelektualnej. Na tym wrażenia się nie kończyły, gdyż kolejnym ważnym przystankiem były pracownie umieszczone w budynku warsztatów przy ulicy Wałeckiej. Tam młodzież zgłębiała tajniki świata kulinariów czy stolarstwa. Zwieńczeniem była możliwość wizyty w budynku liceum, by zobaczyć nowe, wyremontowane sale edukacyjne, a także zapoznać się z zapleczem internatu.

Nie sposób pominąć, że Dzień Otwarty i Dzień Zawodowca poprzedzony został uroczystym apelem upamiętniającym, wspomnianych już, patronów placówki. Ich wybór nie był przypadkowy, wiązał się on z określonymi wartościami, takimi jak: patriotyzm, wolność, suwerenność narodu, prawo do stanowienia o sobie czy prawo do zachowania tożsamości kulturowej, a więc wartości bliskich także członkom społeczności szkolnej.

Uczniowie Zespołu Szkół są świadomi, że historia to nie tylko przeszłość, zakurzone karty podręczników czy nostalgiczny sentyment, ale również idee, ideologie i poglądy, które nie zawsze znikają z dziejów, tlą się w społecznościach i to od świadomych, wykształconych oraz krytycznych obywateli zależy, czy błędy historii nie będą powielane.

Nie wątpimy, że pamięć o Stefanie Czarnieckim oraz 3 Dywizji Strzelców Karpackich pozostanie z uczniami i absolwentami Zespołu Szkół na lata, będąc doskonałym fundamentem dla idei wolności i patriotyzmu.

Tekst: Agnieszka Skonieczna

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych