Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Zespół Szkół w Czaplinku

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE * TECHNIKUM * SZKOŁA BRANŻOWA

  1. Home
  2. /
  3. Blog
  4. /
  5. Szkolna Gala „Oskarów”

Szkolna Gala „Oskarów”

Szkolna Gala „Oskarów” to już cykliczna uroczystość, która odbywa się w Zespole Szkół w Czaplinku. Inspirowana potrzebą twórczego podsumowania osiągnięć semestralnych uczniów i nauczycieli, stała się także okazją do wyrażania siebie, określania celów i wspólnej zabawy. Zawsze przychodzi moment, gdy należy zmierzyć się z tym, do czego doprowadziły nasze wybory i decyzje. Życie bowiem wymusza konfrontacje, wyciąganie wniosków i wytyczanie nowych celów, dlatego spotykamy się, by symbolicznie powiedzieć sobie – co się udało, z czego jesteśmy dumni, a także jakie powzięliśmy plany na nowy semestr.

Jak co roku uczestniczą w tej inicjatywie wspaniali goście. Miło było powitać: Starostę Drawskiego – Stanisława Cybulę, Wicestarostę Drawskiego – Waldemara Włodarczyka, Burmistrza Czaplinka – Marcina Naruszewicza, Zasłużonego dla Powiatu Drawskiego – Wiesława Krzywickiego, Radnego Gminy Czaplinek – Szymona Pastuszka. Nie zabrakło także Dyrektora Zespołu Szkół w Czaplinku – Małgorzaty Głodek oraz grona pedagogicznego, rodziców, opiekunów i – co najważniejsze – uczniów Zespołu Szkół w Czaplinku. Gdyby nie ich aktywność społeczna i szkolna, trud edukacyjny oraz piękna osobowość nie byłoby nas w tym miejscu.

Dyrektor Zespołu w Czaplinku – Małgorzata Głodek podkreśliła wagę osiągnięć uczniów, a także zwróciła uwagę na istotne wsparcie i owocną współpracę z organem prowadzącym oraz przedstawicielami władz powiatu czy gminy, zaznaczono również, że oblicze Zespołu Szkól systematycznie się zmienia, otwierając się na potrzeby nowoczesnego kształcenia w atrakcyjnych warunkach.

Prowadzący uroczystość uczniowie: Maksym Kunert oraz Łukasz Urkiel stwierdzili, że za nami kolejny okres nauki. Dla jednych pełen wyzwań, sukcesów i odkrywania, dla innych zmagania się z trudnościami, słabościami i pokusami. Jedno jest pewne, dla każdego był to czas nabywania kolejnych doświadczeń oraz poznawania siebie, a także nowych ludzi. Ubogaceni wspomnieniami, pięknymi obrazami naszej aktywności, zaangażowania, a także przyjacielskich relacji mogliśmy dzięki przygotowanym filmikom jeszcze raz zobaczyć, jacy byliśmy w minionym semestrze. Było nostalgicznie i wzruszająco.

Uczniowie: Jakub Bednarczuk, Olaf Grabowiec, Bartłomiej Furman, Maja Mazgaj oraz Filip Pełczyński zadbali, by nie zabrakło humoru. Mistrzowsko wcielili się w postaci Adama Mickiewicza, Maryli Wereszczakówny, Juliusza Słowackiego, Wawrzyńca Puttkamera oraz nauczyciela. Odegrali kabaretową scenkę pod tytułem „Szkoła Wieszczów”. Natomiast o muzyczną i wokalną oprawę zadbali Nadia Miazga i Wojciech Zięba, którzy zauroczyli zebranych swoją wrażliwością i zdolnościami interpretacyjnymi.

Nadszedł wreszcie długo wyczekiwany moment, czyli czas wręczenia „Oskarów” za dokonania z I semestru roku szkolnego 2022/2023. Statuetki trafiły do rąk tych uczniów, którzy byli chlubą i dumą nie tylko Zespołu Szkół w Czaplinku, ale także środowiska lokalnego oraz rodzinnego. Przyznawane zostały w czterech kategoriach:

  • Najlepszymi uczniami Zespołu Szkół w Czaplinku okazali się: Wojciech Piwowarski z Liceum Ogólnokształcącego, Maksym Kunert z Technikum oraz Marta Ptaszek ze Szkoły Branżowej.
  • Najlepszymi konkursowiczami zostali: Jonatan Tobiasz z Liceum Ogólnokształcącego oraz Julia Łojek i Jakub Cabaj z Technikum.
  • Najlepszymi sportowcami są Anika Słowińska oraz Anna Wojciechowicz z Liceum Ogólnokształcącego, a także Mateusz Bieliński z Technikum.
  • Z kolei tytuły najlepszych czytelniczek zostały przyznane uczennicom – Malwinie Papierskiej z Liceum Ogólnokształcącego oraz Żanecie Miszewskiej z Technikum.

Czas podsumowań to moment, kiedy składamy również życzenia, mamy nadzieję, że to, co przed nami będzie lepsze, szczęśliwsze i pozwoli nam się rozwijać oraz doskonalić. Kreatywni i pełni pasji uczniowie Zespołu Szkół przygotowali filmiki, gdzie podzielili się swoimi refleksjami, marzeniami oraz – właśnie – życzeniami na nowy semestr. Maciej Jasiński, Maciej Chukowski oraz Jakub Bednarczuk wraz ze swoimi kolegami i koleżankami ujawnili swe reżyserskie talenty. Było ciekawie, z humorem i inspirująco.

Pierwiastek zaskoczenia wprowadzili uczniowie ostatniej klasy Technikum, dla których był to czas finalnego pożegnania się z nauczycielami przedmiotów zawodowych; przygotowali dla nich wzruszającą niespodziankę i w pełnych życzliwości słowach podziękowali i docenili wieloletnią współpracę.

Czego zatem życzyć uczniom i pedagogom na nowy semestr? Życzymy, aby nigdy nie zabrakło wam wiary we własne siły i możliwości, abyście zarażali wytrwałością i optymizmem, abyście byli gotowi sprzeciwiać się złudnym trendom oraz ideom, abyście w pogoni za marzeniami pamiętali o autentycznych wartościach, pozostawali sobą oraz byli szczęśliwi. Przed nami kolejne wyzwania i pora stawania się lepszymi. Nowy semestr to czas nowych postanowień – nie bójmy się ich formułować, ale co ważne, miejmy odwagę i motywacje wcielać je w życie; patrzmy uważnie, gdzie nas zaprowadzą.

Tekst: Agnieszka Skonieczna

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych