Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Zespół Szkół w Czaplinku

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE * TECHNIKUM * SZKOŁA BRANŻOWA

  1. Home
  2. /
  3. Blog
  4. /
  5. Szkolna Gala Oskarów

Szkolna Gala Oskarów

W życiu człowieka obecne są chwile, w których dokonujemy podsumowań. Momenty nostalgii, rozrachunków czy symbolicznych domknięć. Wyjątkowe chwile wymagają odpowiedniej oprawy, dlatego tradycją Zespołu Szkół w Czaplinku stały się Gale Oskarowe, które stanowią doskonałą możliwość podsumowania uczniowskich trudów i nagrodzenia młodzież za ich osiągnięcia.  

Dnia 13 stycznia 2022 r. uczniowie Zespołu Szkół w Czaplinku po raz kolejny zebrali się, by uroczyście świętować semestralne sukcesy, dzielić się pasjami i inspirować. Uroczystość uświetnili swą obecnością następujący goście: Przewodnicząca Rady Powiatu Drawskiego – Urszula Ptak, Sekretarz Gminy Czaplinek – Marcelina Mastalisz, Dyrektorka Czaplineckiego Ośrodka Kultury – Aleksandra Łuczyńska, Prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej w Czaplinku – Marian Rutowicz, Radny Rady Młodzieżowej Województwa Zachodniopomorskiego, pełnomocnika ds. młodzieży miasta Wałcz – Maciej Markowski, Komendant Straży Miejskiej – Krzysztof Leśniowski, oczywiście nie zabrakło Dyrektora Zespołu Szkół w Czaplinku – Małgorzaty Głodek, Wicedyrektora Zespołu Szkół w Czaplinku – Wioletty Cylkowskiej, Grona Pedagogicznego oraz rodziców.

W szczególności miło było zobaczyć uśmiechnięte twarze wyróżnionych uczniów, gdyby nie ich aktywność społeczna i szkolna, a także piękna osobowość nie udałoby się stworzyć tak ważnego przedsięwzięcia.

Podczas gali Dyrektor Zespołu Szkół w Czaplinku – Małgorzata Głodek dokonała podsumowania klasyfikacji semestralnej, zwróciła uwagę na wysokie miejsce szkoły w rankingach (Perspektywy – 38. lokata Liceum Ogólnokształcącego), a także wysokie noty i średnie uzyskane przez społeczność uczniowską. Następnie nadszedł czas na nominacje. Uczniowie zostali uhonorowani w kilku kategoriach: Najlepszy Uczeń, Najlepszy Konkursowicz, Najlepszy Sportowiec oraz Najlepszy Czytelnik.

Wśród najlepszych uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. 3 Dywizji Strzelców Karpackich znaleźli się: Jonatan Tobiasz, Aleksandra Stojak, Wiktoria Krykwińska. Aleksandra Komorowska, Zuzanna Marczak, Oliwia Antoniewicz, Wojciech Latos, Oliwia Czapiga, Maciej Wierzbicki, Wojciech Piwowarski, Maja Przegalińska, Martyna Walczak i Kornelia Siutyła. Tytuł NAJLEPSZEGO UCZNIA LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO otrzymał Jonatan Tobiasz.

Wśród najlepszych uczniów Technikum uplasowali się: Tomasz Kiejno, Olaf Grabowiec, Oliwia Krupka, Jakub Bednarczuk, Joanna Kraska, Zuzanna Staniaszek, Marcelina Sobieszczuk, Nikola Harasimiuk, Martyna Konwińska, Natalia Lewandowska, Maksym Kunert, Katarzyna Łącka i Łukasz Urkiel. Tytuł NAJLEPSZEGO UCZNIA TECHNIKUM otrzymał Maksym Kunert.

Natomiast wśród najlepszych uczniów Szkoły Branżowej znaleźli się: Łukasz Zaręba, Marta Bober oraz Angelika Krupka. Tytuł NAJLEPSZEGO UCZNIA SZKOŁY BRANŻOWEJ otrzymała Angelika Krupka.

Tytuł NAJLEPSZEGO SPORTOWCA trafił w ręce Aniki Słowińskiej oraz Anny Wojciechowicz. NAJLEPSZYMI KONKURSOWICZAMI zostali: Karolina Olszewska, Jakub Cabaj oraz Maria Chyćko, z kolei NAJLEPSZYMI CZYTELNIKAMI – Malwina Papierska i Żaneta Miszewska.

O oprawę artystyczną spotkania w mistrzowski sposób zadbali szkolni muzycy – Maciej Jasiński oraz Wojciech Zięba, którzy stworzyli wyjątkowy duet niepokornych twórców o wielki sercu, chłopaków, na których zawsze można polegać.

Spotkanie było także dobrą okazją do podsumowania konkursu fotograficznego  „Jesień w mojej okolicy”, uczestnicy mogli obejrzeć wystawę najlepszych prac i odkryć piękno terenów, które zamieszkują. Wszyscy byli pełni podziwu dla ich uważnych oczu i niezwykłej wrażliwości, dzięki której natura na nowo uobecniła swoją wyjątkowość. Wśród uhonorowanych znaleźli się: Gracjan Wolański, Jonatan Tobiasz, Martyna Konwińska i Natalia Kowalewska.

Na koniec prowadzący uroczystość – Maksym Kunert oraz Łukasz Urkiel życzyli uczniom, aby nigdy nie zabrakło im wiary we własne siły oraz możliwości, aby zarażali wytrwałością i optymizmem, byli gotowi sprzeciwiać się złudnym trendom czy ideom, a także w pogoni za marzeniami pamiętali o autentycznych wartościach, pozostawali sobą i byli szczęśliwi. Uczniom klasy III Liceum oraz IV Technikum życzono udanej zabawy studniówkowej, wielu wrażeń i tańca do rana, cieszenia się własnym towarzystwem, ponieważ przed nimi czas intensywnego przygotowania się do egzaminów maturalnych, które zdadzą z sukcesem.

Przed nami kolejne wyzwania i pora stawania się lepszymi. Nowy semestr to czas nowych postanowień – nie bójmy się ich formułować, ale co ważne miejmy odwagę i motywację wcielać je w życie i patrzmy uważnie, gdzie nas zaprowadzą…

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych