Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Zespół Szkół w Czaplinku

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE * TECHNIKUM * SZKOŁA BRANŻOWA

 1. Home
 2. /
 3. Blog
 4. /
 5. Uroczyste otwarcie Ekopracowni XXI wieku

Uroczyste otwarcie Ekopracowni XXI wieku

Wszystkim nam bliska jest ochrona środowiska. Wszyscy pragniemy oddychać czystym powietrzem, korzystać z czystej wody i chronić to, co zagrożone, aby jak najmniej skażoną naturę zachować dla przyszłych pokoleń. Tym, co może nam w tym pomóc, jest edukacja, działania proekologiczne oraz podnoszenie świadomości ekologicznej naszego społeczeństwa. Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione aspekty, zrodził się pomysł powstania ekopracowni – zielonego serca naszej szkoły. Kolejnym etapem było napisanie projektu, z wykorzystaniem środków z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w wysokości 44.789.54 zł oraz wkładem własnym organu prowadzącego – Starostwa Drawskiego w wysokości 4.999.90zł. 

26 października nastąpiło uroczyste otwarcie Ekopracowni XXI wieku w Zespole Szkół w Czaplinku, w budynku przy ulicy Parkowej 2. Swoją obecnością, uroczystość uświetnili znakomici goście: 

 • Pan Jacek Pawłowicz – Dyrektor Biura Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Koszalinie, który był jednocześnie reprezentantem Pana Marka Subocza – Prezesa Funduszu 
 • Pani Urszula Ptak – Przewodnicząca Rady Powiatu Drawskiego 
 • Pan Stanisław Cybula – Starosta Drawski 
 • Pan Waldemar Włodarczyk – Wicestarosta Drawski 
 • Pani Katarzyna Szlońska – Getka – Sekretarz Powiatu Drawskiego 
 • Pan Zbigniew Dudor – Członek Zarządu Powiatu Drawskiego 
 • Pani Genowefa Polak – Radną Powiatu Drawskiego 
 • Pan Marcin Naruszewicz – Burmistrz Czaplinka 
 • Pani Sylwia Kusa – Przewodnicząca Rady Rodziców ZS w Czaplinku 

Powstanie Ekopracowni XXI wieku to niewątpliwie sukces, który nie byłby możliwy, gdyby nie determinacja Pań: Żanety Iwaniczko – nauczycielki biologii a także opiekunki i koordynatorki warsztatów Ekopracowni, Małgorzaty Lezler – nauczycielki historii, opiekunki nowopowstałej pracowni, która jednocześni służyła wsparciem i wiedzą merytoryczną, gdy powstawał projekt oraz Małgorzaty Głodek – Dyrektora Zespołu Szkół w Czaplinku, która dała zielone światło temu projektowi.  

Wszyscy uczestnicy tego wydarzenia wzięli udział w uroczystym przecięciu wstęgi, które było symbolicznym otwarciem Ekopracowni XXI wieku. Będzie ona służyła całej społeczności uczniowskiej – tej obecnej, jak i przyszłej. Niewątpliwie niespodzianką dla uczestników była możliwość obserwacji zajęć, w nowopowstałej pracowni.  

Wszystkim, którzy przyczynili się do jej powstania, serdecznie dziękujemy.  

                                                         Tekst: Wioletta Piotrowska               Zdjęcia: Maciej Chukowski  

Ostatnie wpisy

Narodowe Święto Niepodległości w Czaplinku

11 Listopada

Tydzień z Filozofią

Zebrania z Rodzicami

STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW

Zdjęcia w szkole

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych