Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Zespół Szkół w Czaplinku

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE * TECHNIKUM * SZKOŁA BRANŻOWA

 1. Home
 2. /
 3. Blog
 4. /
 5. UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022 W ZESPOLE SZKÓŁ W CZAPLINKU

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022 W ZESPOLE SZKÓŁ W CZAPLINKU

Liczy się tylko obrana droga i kierunek, i skłonność ku czemuś.

Antoine de Saint-Exupéry

Dnia 24 czerwca 2022 roku w Zespole Szkół w Czaplinku odbyło się zakończenie roku szkolnego 2021/2022. Minął kolejny okres wytężonej pracy, czas wielu doświadczeń i przeżyć, osobistych sukcesów, czasem i porażek. Nie był to łatwy rok, ale dzięki zaangażowaniu nauczycieli, rodziców oraz uczniów udało się wspólnymi siłami, z poczuciem dobrze wykonanej pracy, zakończyć ten etap. Uczniowie, opiekunowie i pedagodzy sprostali nowym wyzwaniom i potrzebom, co pozwoliło cieszyć się sukcesami wychowawczymi oraz dydaktycznymi.

Naszą uroczystość uświetnili swoją obecnością następujący goście: Przewodnicząca Rady Powiatu – Urszula Ptak, Członek Zarządu Powiatu Drawskiego – Zbigniew Dudor, Radna Powiatu Drawskiego – Genowefa Polak, Sekretarz Gminy Czaplinek – Marcelina Mastalisz, Dyrektorka Czaplineckiego Ośrodka Kultury – Aleksandra Łuczyńska, Radny Gminy Czaplinek – Szymon Pastuszek, Przewodnicząca Rady Rodziców – Renata Kozak, Prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej w Czaplinku – Marian Rutowicz, Komendanta Straży Miejskiej w Czaplinku – Krzysztof Leśniowski. Nie zabrakło Dyrektora Zespołu Szkół w Czaplinku – Małgorzaty Głodek, Wicedyrektora Zespołu Szkół w Czaplinku – Wioletty Cylkowskiej, grona pedagogiczne oraz pracowników administracji i obsługi Zespołu Szkół w Czaplinku, rodziców, a w szczególności przybyłych uczniów.

Ten dzień był szczególny dla absolwentów III klasy Branżowej Szkoły. Opuścili oni szkolne mury, by wkroczyć w dorosłość. Odszedł okres beztroskich czy spontanicznych koleżeńskich spotkań, edukacyjnych wyzwań, zaczęła natomiast pora zawodowych i rodzinnych przygód. Wychowawca klasy – Sylwia Czech, podziękowała młodzieży za lata współpracy, a także wyraziła wdzięczność dla ich aktywności na rzecz współtworzenia szkolnej atmosfery.

Tradycją semestralnych i rocznych podsumowań stało się wręczanie „Oskarów” za osiągnięcia edukacyjne, sportowe czy artystyczne. Nagradzamy rzetelność, profesjonalizm, zaangażowanie, otwartość na działania oraz godne reprezentowanie Zespołu Szkół. Uczniowie, którym bliskie są te wartości i cechy, są dumą nie tylko społeczności nauczycielskiej, szkolnej, ale także swoich rodziców, opiekunów oraz lokalnej społeczności. Uhonorowaliśmy osiągnięcia uczniów, którzy uzyskali średnią ocen 4,75 i wyżej: Jonatana Tobiasza, Julii Ślusarskiej, Aleksandry Stojak (I LO), Zuzanny Marczaka (II LO), Wojciecha Piwowarskiego, Mai Przegalińskiej, Kornelii Siutyły, Wiktora Żochowskiego, Martyny Walczak, Alicji Człapay (III B LO), Tomasza Kiejno, Olafa Grabowca (I T), Joanny Kraski (II T), Maksyma Kunerta, Katarzyny Łąckiej, Łukasza Urkiela, Oliwii Małys i Martyny Maryniak (III T po gimnazjum). Specjalne wyróżnienie, bon prezentowy od Rady Rodziców otrzymali prymusi klas: Jonatan Tobiasz, Zuzanna Marczak, Wojciech Piwowarski, Tomasz Kiejno, Joanna Kraska, Nikola Harasimiuk, Maksym Kunert, Łukasz Zaręba, Błażej Kuczyński i Dawid Zaręba. W gronie młodzieży Zespołu Szkół znaleźli się adepci zgłębiania wiedzy, ciekawi świata, otwarci na pomysły i chcący zmieniać oblicze rzeczywistości. Zostali oni nagrodzeni „Oskarami” w kategoriach:

 1. NAJLEPSZY UCZEŃ LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO – Jonatan Tobiasz;
 2. NAJLEPSZY UCZEŃ TECHNIKUM – Maksym Kunert;
 3. NAJLEPSZY UCZEŃ SZKOŁY BRANŻOWEJ – Błażej Kuczyński;
 4. 100% FREKWENCJA – Tomasz Kiejno oraz Martyna Baranowska;
 5. NAJLEPSZY SPORTOWIEC – Wojciech Sekrecki;
 6. NAJLEPSZY ARTYSTA uczniowie – Maciej Jasiński oraz Wojciech Zięba;
 7. NAJLEPSZY KONKURSOWICZ uczniowie – Oliwia Małys, Maksym Kunert i Łukasz Urkiel oraz Gracjan Wolański.

Wśród uczniów Zespołu Szkół jest osoba szczególnie uzdolniona i pracowita, która osiągnęła wybitne noty oraz wzorowe zachowanie. Jest ona przykładem kultury bycia, słowa, wytrwałości i pasji poznawczej. Honorowy tytuł PRIMUS INTER PARES otrzymał uczeń klasy I Liceum Ogólnokształcącego ze średnią ocen 6.00 oraz wzorowym zachowaniem – Jonatan Tobiasz.

Natomiast specjalne wyróżnienie SUPERWYCHOWAWCA – SUPERKLASY otrzymała opiekunka klasy III Liceum Ogólnokształcącego – Żaneta Iwaniczko.

Podziękowania i wyrazy szacunku oraz uznania trafiły do WICEMISTRZÓW WOJEWÓDZTWA W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW – Adama Groździeja, Wojciecha Sekreckiego, Maksyma Kunerta. Łukasza Urkiela oraz Oliwiera Guby.

Z kolei Maks Kunert, Oliwia Małys oraz Łukasz Urkiel otrzymali bon prezentowy od Rady Rodziców i pamiątkowe dyplomy za udział w „Biegowym Wyzwaniu”, w ciągu 90 dni wykonali milion kroków.

Od II semestru roku szkolnego, za zgodą organu prowadzącego, uczniowie z Ukrainy kontynuowali w Zespole Szkół naukę w oddziale przygotowawczym, podczas apelu odebrali zaświadczenia potwierdzające ich umiejętności językowe, należą do nich: Valentyn Denysiuk, Vitalii Levchenko, Ivan Liakhovchenko, Anastasiia Mazurenko, Bohdan Mazurenko, Illia Melnychuk, Karina Opanasiuk, Ivanna Plokhotiuk, Viktoriia Sapozhnikova, Anhelina Semenchenko, Lieonela Shchupii, Oleksandr Synovych, Anastasiia Zahrebelna.

Społeczność Zespołu Szkół to nie tylko uczniowie i nauczyciele, ale także nasi sympatycy i współpracownicy, czyli osoby, będące wsparciem i inspiracją. Dziękujemy za zaufanie i pomoc: Renacie Kozak, Marianowi Jerzemu Rutowiczowi, Annie Dąbrowskiej-Łąckiej, Izabeli Kunert, Jolancie Lipińskiej, Tomaszowi Lezlerowi, Justynie Dzięgiel, Anecie Piotrowskiej, Januszowi Hałuszczyk, Aleksandrze i Bogdanowi Rondiak, Dorocie i Marcinowi Ślusarskim, Beacie i Tomaszowi Kukla, Agnieszce i Tomaszowi Sieniawskim, Annie Krupa, Krzysztofowi Leśniowskiemu, Marcelinie Mastalisz, Iwonie Uszakiewicz, Marcinowi Naruszewiczowi, Januszowi Bartczakowi, Aleksandrze Łuczyńskiej, Genowefie Polak, Zbigniewowi Dudorowi, Jarosławowi Tarnowskiemu, Szymonowi Pastuszkowi, Wiesławowi Krzywickiemu, Urszuli Ptak, Izabeli Krężołek, Waldemarowi Włodarczykowi, Katarzynie Szlońskiej-Getka.

Rok szkolny już za nami. Jesteśmy dumni z naszych uczniów, Życzymy udanych wakacji i czekamy na wrzesień, by rozpocząć kolejną edukacyjną, poznawczą i wychowawczą przygodę. Bądźcie z nami.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych