Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Zespół Szkół w Czaplinku

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE * TECHNIKUM * SZKOŁA BRANŻOWA

  1. Home
  2. /
  3. Blog
  4. /
  5. WIELKI SUKCES ZESPOŁU SZKÓŁ W CZAPLINKU

WIELKI SUKCES ZESPOŁU SZKÓŁ W CZAPLINKU

W poniedziałek 16 maja 2022 r. na Stadionie Miejskim w Czaplinku zagościli piłkarze nożni szkół ponadpodstawowych. Rozegrano tu ¼ Finału Wojewódzkiego LICEALIADY –    czyli Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego w piłce nożnej chłopców.

Prawo gry w ćwierćfinale „D” zespołowych rozgrywek Licealiady miały zespoły Mistrzów Powiatów: drawskiego, stargardzkiego, wałeckiego, choszczeńskiego, łobeskiego oraz mistrz lub wicemistrz Szczecina. Niestety aktualna sytuacja, względy zdrowotne i inne powody sprawiły, iż tylko dwa zespoły stanęły do ćwierćfinałowej rywalizacji.

Mistrz powiatu drawskiego – Zespół Szkół w Czaplinku, organizator turnieju – walczył z mistrzem powiatu łobeskiego – Zespołem Szkół Resko.

Reprezentanci ZS Czaplinek od początku meczu narzucili rywalom swoje tempo gry.     Doskonała murawa – graliśmy na płycie głównej Stadionu – sprzyjała dobrej kontroli piłki, pozwalała obu zespołom błysnąć finezyjną techniką i umiejętnościami. Podkreślić należy bardzo sportową atmosferę na boisku. Drużyny nawzajem szanowały się, mimo twardej walki faule odgwizdywane były bardzo rzadko, a w przekroju całego meczu nie zdarzyło się jakiekolwiek naruszenie przepisów i kara czasowego wykluczenia zawodnika.

 Przewagę fizyczną gospodarzy rywale starali się niwelować szybkim rozgrywaniem piłki i ciągłą zmianą pozycji na boisku. Po początkowych zawirowaniach pod obiema bramkami drobne korekty ustawienia  u naszych reprezentantów stworzyły widoczną przewagę taktyczną na boisku. Dość szybko strzelona przez ZS Czaplinek pierwsza bramka wymusiła otwarcie gry i ataki rywali większą liczbą zawodników, a jednocześnie prokurowała nasze kontry, co już po kilku minutach skończyło się podwyższeniem naszego prowadzenia na 2:0.

            Niestety klasyczna przypadłość – nawet widoczna w grze reprezentacji kraju – czyli zadowolenie z siebie i dwubramkowego prowadzenia, rozkojarzenie i brak aktywnej walki – już po krótkim okresie pozwoliło rywalom na strzelenie – bardzo pięknej swoją drogą – bramki. Wynik 2:1 przytomnie skomentował jeden z naszych rezerwowych zawodników – no.. i teraz trzeba wszystko od początku..

            Walka na boisku rozgorzała na całego. Szybkim atakom skrzydłami i dobrej grze piłką rywali nasi zawodnicy przeciwstawili doskonałe opanowanie placu gry, dzielenie się piłką i twardy nacisk w obronie. Wymuszony błąd w rozegraniu u przeciwników i doskonała indywidualna akcja Igora dały nam upragnioną przewagę – 3:1.

            Ataki rywali osłabły, ale nadal nasz bramkarz miał dosłownie pełne ręce roboty. Jednak wyraźnie zarysowała się już spora przewaga naszej drużyny. Szybkie kombinacyjne ataki stawały się coraz groźniejsze i przy aplauzie przybyłej z budynku LO grupy kibiców zdobyliśmy kolejną bramkę. Na przerwę schodziliśmy z wynikiem 4:1 dla Czaplinka.

            W drugiej połowie meczu na boisku pojawili się zawodnicy rezerwowi. Po pierwszym okresie aklimatyzacji nasi rezerwowi stworzyli całą masę bardzo obiecujących sytuacji bramkowych, chwilami rozmontowując obronę przeciwników na czynniki pierwsze. Brakowało jednak decyzji strzeleckich, skuteczności albo łutu szczęścia. Z czasem jednak padła kolejna bramka dla nas.

Wynik 5:1 rozluźnił zespół i tym razem to po naszej stronie raz po raz rywale potrafili stworzyć przewagę i groźnie strzelać. Znów piękny strzał zza pola karnego zaskoczył naszego bramkarza i przeciwnicy zdobyli upragnioną drugą bramkę.

            Oba zespoły nadal ciężko walczyły na całym boisku, kolejne nasze ataki kończyły się dobrymi obronami bramkarza rywali albo wybijaniem w ostatniej chwili piłki w aut. Rywale odpowiadali szybkimi kontrami. Nasz stoper Adam doskonale „czyścił” przedpole, ale na przewagę liczebną rady nie ma – i rywale zdobyli trzecią bramkę. Jak mawiał „klasyk futbolu” – nie ma lepszej obrony niż atak. Właśnie w ten sposób nasza drużyna odzyskała przewagę, spokojnie grając piłką i przewidując zachowania przeciwnika kontrolowała przebieg gry do samego końca meczu.

            Wynik 5:3 dał awans zespołowi ZS Czaplinek do Finału Wojewódzkiego LICEALIADY, gdzie spotkają się cztery najlepsze drużyny województwa zachodniopomorskiego w walce o medale. Również przeciwnicy byli usatysfakcjonowani swoją grą – to młody zespół, a zajęcie miejsca 5-8 w rozgrywkach wojewódzkich również jest dużym sukcesem.

W reprezentacji Zespołu Szkół w Czaplinku zagrali :

Adam Groździej, Kacper Gortych, Oliwer Guba, Jakub Hildebrandt, Dominik Kołosowski, Cyprian Kotowicz, Maksym Kunert, Wojciech Sekrecki, Igor Szafarz, Łukasz Urkiel.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych