Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Zespół Szkół w Czaplinku

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE * TECHNIKUM * SZKOŁA BRANŻOWA

  1. Home
  2. /
  3. Blog
  4. /
  5. Wycieczka do Trójmiasta

Wycieczka do Trójmiasta

Wycieczka do Trójmiasta

W dniach 18-20 maja 2022 r. odbyła się trzydniowa wycieczka do Trójmiasta. W wyjeździe uczestniczyło 40 uczniów Technikum i Szkoły Branżowej Zespołu Szkół w Czaplinku w ramach projektu „Poznaj Polskę”. Autokar firmy Fan Club czekał na nas o 7.00 na przystanku PKS w Czaplinku. Trzygodzinna podróż w miłym towarzystwie minęła nam bardzo szybko. Pobyt w Trójmieście zaczęliśmy od zwiedzania Gdańska, m.in. znakomicie oddającą niepowtarzalny klimat i charakter ulicę Mariacką, Bazylikę Mariacką zwaną często „Koroną Gdańska”, największą w Europie świątynią wybudowaną z cegły. Potężne jej mury – obwarowania XVII wieku i wieże wznoszą się wysoko nad panoramą miasta oraz nad rozległą okolicą. Przy okazji Pan przewodnik, opowiadał nam różne ciekawe historie, które są związane w historią Starówki. Następnie przy historycznej fontannie Neptuna dostaliśmy chwilę czasu na zakup pamiątek oraz cukierków w rzadko spotykanej cukierni Ciuciu. Produkcja słodyczy w tej manufakturze artystycznej odbywa się w całości ręcznie, na oczach klienta, na podstawie ściśle określonej technologii. Po zakończeniu zwiedzania udaliśmy się do Jastarni, gdzie nasza grupa miała zakwaterowanie i obiadokolację. Na następny dzień udaliśmy się do Parku Oliwskiego, gdzie podziwialiśmy przepiękny ogród i zabudowania parku. Zwiedzaliśmy zespół pocystersko-katedralny oraz uczestniczyliśmy w koncercie organowym w Katedrze Oliwskiej. Następnym punktem naszej wycieczki był port w Gdyni i przede wszystkim Skwer Kościuszki, z którego mogliśmy zobaczyć cumujące przy nabrzeżu zabytkowe okręty i statki żeglarskie. Warto nadmienić, iż Skwer Kościuszki jest ulubionym miejscem do spacerów mieszkańców Gdyni. Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie statku Daru Pomorza z przewodnikiem, Narodowe Muzeum Morskie oraz statku Błyskawica.

Po ekscytującym pobycie na statku udaliśmy się na do Muzeum II wojny Światowej, w którym za pomocą audio przewodników zwiedzaliśmy ekspozycje prezentujące historię i wydarzenia II wojny światowej. Jednym z ważnym punktów naszej wycieczki był także pobyt na placu bitwy na Westerplatte, pod którym zrobiliśmy pamiątkowe wspólne fotografie. Zapoznaliśmy się z historią i tragicznymi wydarzeniami tego miejsca. Po długim dniu zwiedzania i pobytu w Gdyni i Gdańsku udaliśmy się do miejsca zakwaterowania a następnie, zorganizowaliśmy sobie wycieczkę nad morze i tam spędziliśmy czas do zachodu słońca. W ostatnim dniu pobytu w Trójmieście, czekała na nas ekscytująca zabawa w Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Spędziliśmy tam ok 2 h. Wszyscy świetnie się bawili, uczestniczyli w pokazach i eksperymentach. W drogę powrotną udaliśmy się tuż po zjedzeniu pysznego obiadu.

Uczniowie uczestniczący w wycieczce byli bardzo zadowoleni i usatysfakcjonowani pobytem w Trójmieście. Około godziny 18.00 przyjechaliśmy do Czaplinka.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych