Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Zespół Szkół w Czaplinku

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE * TECHNIKUM * SZKOŁA BRANŻOWA

  1. Home
  2. /
  3. Blog
  4. /
  5. Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

Za uczniami kolejny rok szkolny, czas wytężonej pracy, pokonywania słabości, odkrywania pasji i zawiązywania przyjaźni, a także wyzwań, oswajania stresu, mierzenia się z presją wymagań i poznawania siebie. Staliśmy się o rok starsi, mądrzejsi i bardziej asertywni. Bogatsi o nowe doświadczenia rozpoczniemy okres wypoczynku, wyjazdów czy zabawy. Zanim to jednak nastąpi dokonaliśmy podsumowania, wręczyliśmy nagrody i świadectwa. Wśród nas jest wielu, dla których ten rok obfitował w sukcesy; warto je zauważyć i wyróżnić.

Tegoroczną uroczystość prowadziły: Aleksandra Komorowska oraz Weronika Stefanik. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Sekretarz Powiatu Drawskiego – Katarzyna Szlońska-Getkę, Członek Zarządu Powiatu Drawskiego – Zbigniew Dudor, Sekretarz Gminy Czaplinek – Marcelina Mastalisz, Radny Gminy Czaplinek – Szymon Pastuszek; Prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej w Czaplinku – Marian Rutowicz, Dyrektorka Czaplineckiego Ośrodka Kultury – Aleksandra Łuczyńska. Nie zabrakło Dyrektora Zespołu Szkół w Czaplinku – Małgorzaty Głodek, Wicedyrektora – Wioletty Cylkowskiej, Grona Pedagogicznego, rodziców, opiekunów oraz uczniów.

Ten dzień był wyjątkowo ważny dla absolwentów Branżowej Szkoły I Stopnia. Choć uronili łzy wzruszenia – wierzymy, że czas spędzony w Zespole Szkół stał się fundamentem do tworzenia szczęśliwej przyszłości, w której będą się rozwijali, realizowali marzenia i byli spełnionymi osobami.

Dyrektor Zespołu Szkół w Czaplinku – Małgorzata Głodek wręczyła dyplomy, świadectwa z wyróżnieniem oraz listy gratulacyjne. Wśród uczniów z najwyższymi średnimi (4,75 i wyżej) znaleźli się: Jonatan Tobiasz z honorowym tytuem Primus Inter Pares, Joanna Kraska, Olaf Grabowiec, Tomasz Kiejno, Michał Patalan, Jakub Bednarczuk oraz Zuzanna Marczak.

Życzenia i podziękowania – w imieniu władz Powiatu Drawskiego – złożył zebranych Członek Zarządu Powiatu Drawskiego – Zbigniew Dudor. Głos zabrała także Małgorzata Głodek, która podkreśliła zaangażowanie nauczycieli, podsumowała osiągnięcia, a także podziękowała rodzicom – „Przyjaciołom placówki”.  

Tradycją Zespołu Szkół stało się wręczanie dla najbardziej ambitnych i aktywnych uczniów statuetek „Oskara” w kilku kategoriach: najlepszy uczeń, najlepszy konkursowicz, najlepszy sportowiec, 100% frekwencja, najlepszy czytelnik. Najlepszymi uczniami zostali: Jonatan Tobiasz z Liceum Ogólnokształcącego, Joanna Kraska i Olaf Grabowiec z Technikum oraz Marta Bober z Branżowej Szkoły I Stopnia. Najlepszymi konkursowiczami są: Sebastian Pelc z Liceum Ogólnokształcącego i Martyna Rabiak z Technikum. Z kolei najlepszym sportowcem okazał się Adrian Adasiak z Liceum Ogólnokształcącego.  Frekwencją na poziomie 100% mogą pochwalić się: Tomasz Kiejno i Patryk Stankowski z Technikum oraz Martyna Baranowska z Branżowej Szkoły I Stopnia. Najlepszą czytelniczką okazała się natomiast Malwina Papierska z Liceum Ogólnokształcącego,

Gratulujemy wszystkim laureatom i wyróżnionym. Życzymy, aby nigdy nie zabrakło im wiary we własne siły i możliwości. Teraz nadeszła pora odpoczynku, zabawy, cieszenia się słońcem, plażą i odkrywaniem ciekawych miejsc oraz ludzi. Pedagogom i pracownikom Zespołu Szkół dziękujemy za wytrwałość, cierpliwość i pasje, niech czas wakacji pozwoli na regenerację i będzie źródłem wytchnienia. Do zobaczenia we wrześniu. To już niedługo…

Tekst: Agnieszka Skonieczna

Ostatnie wpisy

Narodowe Święto Niepodległości w Czaplinku

11 Listopada

Tydzień z Filozofią

Zebrania z Rodzicami

STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW

Zdjęcia w szkole

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych