Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Zespół Szkół w Czaplinku

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE * TECHNIKUM * SZKOŁA BRANŻOWA

  1. Home
  2. /
  3. Blog
  4. /
  5. ZESPÓŁ SZKÓŁ W CZAPLINKU WICEMISTRZEM WOJEWÓDZTWA W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW

ZESPÓŁ SZKÓŁ W CZAPLINKU WICEMISTRZEM WOJEWÓDZTWA W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW

W poniedziałek 6 czerwca 2022 roku w Koszalinie rozegrany został turniej finałowy Licealiady –   Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego szkół ponadpodstawowych w piłce nożnej chłopców.

Na doskonale przygotowanych obiektach „Bałtyku” Koszalin spotkały się cztery najlepsze drużyny województwa. Udział w finale wywalczyła również reprezentacja Zespołu Szkół w Czaplinku. Naszymi rywalami były drużyny Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych Barlinek, Zespołu Szkół Gryfice i VI Liceum Ogólnokształcącego Koszalin.

W bodaj najważniejszym w takich rozgrywkach meczu półfinałowym naszymi rywalami była drużyna Zespołu Szkół w Gryficach. Bardzo sprawni, wybiegani chłopcy, doskonale współpracujący ze sobą na boisku, bardzo wysoko postawili nam poprzeczkę. Nasza drużyna była mocno osłabiona. Jakub Krzemień, który walnie przyczynił się do naszego awansu, nie pojechał z nami z uwagi na kontuzję. Ze względów zdrowotnych i osobistych kolejnych trzech zawodników również nie mogło stanąć do walki w finale.

Już w pierwszej akcji rywale doskonale wyprowadzili kontrę i mimo walki naszych obrońców od początku meczu objęli prowadzenie. To zmobilizowało naszych chłopaków. Mecz się wyrównał, zacięta walka o każdy metr boiska kosztowała obie drużyny mnóstwo sił. Pod obiema bramkami wciąż tworzyły się sytuacje strzeleckie, ale to nam dopisało w końcu szczęście. Oliwer Guba skutecznie wykończył szybko przeprowadzony atak. Odetchnęliśmy, bo remis potwierdzał naszą siłę. Z upływem czasu nasi rywale opadli trochę  z sił i to nasze akcje stawały się coraz groźniejsze – choć nasz bramkarz, Łukasz Urkiel musiał mocno napracować się, by nie przepuścić ostrych strzałów rywali.                         Adam Groździej, który jak zawsze rządził na przedpolu, coraz częściej wspomagał Igora Szafarza w konstruowaniu naszych ataków. W końcówce pierwszej połowy to właśnie Igor silnym i zaskakującym strzałem z wywalczonego rzutu wolnego zdobył prowadzenie dla naszego zespołu. W drugiej połowie gry szybkości i pressingowi rywali nasi zawodnicy przeciwstawili spokojną, bardzo przemyślaną i poukładaną grę. Na skrzydłach Maks Kunert i Wojciech Sekrecki raz po raz  budowali nasz atak, gasili akcje przeciwników i doskonale wspierali królującego na rozegraniu Igora. Częsta wymiana pozycji, krótkie i szybkie podania wymęczyły przeciwników, którzy z ogromną determinacją walczyli o wyrównanie. W końcu wykorzystaliśmy zmęczenie rywali i Oliwer Guba zdobył swoją kolejną bramkę odbierając rywalom nadzieję na końcowe zwycięstwo. Mecz jednak do samego końca był nieustającą walką o zwycięstwo – cześć pokonanym, walczącym do ostatniej sekundy – i chwała zwycięzcom za dobrą grę.

W drugim półfinale zmierzyły się zespoły ZSiPO Barlinek i gospodarz turnieju, VI LO Koszalin. Drużyna koszalińska to szkoła sportowa o specjalizacji piłki nożnej chłopców, na stałe rywalizująca z najlepszymi zespołami klubowymi juniorów w Polsce. Ściągani do tej drużyny byli i są najlepsi piłkarze z województwa, również chłopcy z Czaplinka trafiali do tej szkoły i zespołu. Od początku meczu koszalinianie narzucili swój styl gry. Doskonale ustawieni na boisku, z bardzo długą ławką rezerwowych zawodników momentami zamykali wręcz zespół Barlinka na jego połowie.                                       Dziesiątki finezyjnych akcji, mnóstwo doskonałych strzałów z dystansu i doskonała technika indywidualna nie pozostawały złudzeń – koszalinianie ograli rywala do zera i potwierdzili swoje aspiracje do zwycięstwa w całym turnieju finałowym.

W meczu o trzecie miejsce w województwie reprezentanci ZS Gryfice i ZS Barlinek wręcz przysłowiowo „gryźli trawę”, by wywalczyć zwycięstwo. Mecz obfitował w mnóstwo spięć, finezyjnych ataków, doskonałych strzałów, znakomitych obron i walki o każdy centymetr boiska. Z czasem jednak gryficzanie bardzo mocno wymęczeni grą z nami zaczęli ustępować chłopcom z Barlinka, którzy jednak dużo mniej biegali przeciw koszalinianom. W tym meczu większość goli padło po koronkowych akcjach, gdzie piłka była wręcz wpychana do bramki z metra czy dwóch, choć w sumie najpiękniejszą bramkę turnieju  zdobył skrzydłowy Barlinka filmowym wręcz błyskawicznym strzałem z woleja z dystansu i to w samo okienko. ZS Barlinek zasłużenie zdobył brązowy medal Finału.

Nasi reprezentanci do meczu o złoto przystąpili w wielkim skupieniu, mając jednak świadomość przewagi rywali – a w nogach bardzo wyczerpujący mecz półfinałowy. Mimo znów dość szybko straconej bramki nasi chłopcy podnieśli się, na finezyjne ataki rywali odpowiadali szybkimi kontrami i walką na całym boisku. Już po kilku minutach Wojciech Sekrecki pięknym strzałem zaskoczył zbyt pewnego siebie bramkarza rywali i niespodziewanie dla kibiców remisowaliśmy z faworytem. Długi czas mimo walki i strzałów z obu stron utrzymywał się wynik remisowy. Dopiero w końcówce pierwszej połowy naszym chłopakom „zabrakło tlenu” a rywale wreszcie dopięli swego kończąc doskonale swoją drogą rozegraną akcję zdobyciem bramki i wyjściem na prowadzenie. W drugiej połowie niestety to jednak koszalinianie nadawali tempo gry, wykorzystywali nasze zmęczenie do szybkich i zdecydowanych ataków. Pomimo starań i zrywów Adama, Igora, Oliwera, Wojtka i Maksa to właśnie nasi przeciwnicy cały czas kontrolowali mecz, walczyli o wynik i zasłużenie zwyciężyli.

Pomimo przegranej w nas wszystkich była ogromna radość. Kilka miesięcy przygotowań – przecież turniej o Mistrzostwo Powiatu wygraliśmy jesienią 2021 – nasze nadzieje i niezłomna walka dały ogromny sukces drużynie – JESTEŚMY WICEMISTRZAMI WOJEWÓDZTWA!!

Opiekunem reprezentacji ZS Czaplinek jest Marek Mikołajczuk

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych