5. MOBILNOŚĆ SZANSĄ NA ROZWÓJ ZAWODOWY

MOBILNOŚĆ SZANSĄ NA ROZWÓJ ZAWODOWY

Zespół Szkół w Czaplinka rozpoczyna w roku szkolnym 2022/2023 realizację projektu unijnego Erasmus + w dziedzinie : Kształcenie i szkolenie zawodowe, akcja: KA-122-VET – Krótkoterminowe projekty na rzecz mobilności osób uczących się i kadry w sektorze kształcenia i szkolenia zawodowego.

W ramach naszego projektu MOBILNOŚĆ SZANSĄ NA ROZWÓJ ZAWODOWY 18 uczniów pojedzie na praktyki zawodowe do Hiszpanii (Malaga) w celu doskonalenia i zdobywania nowych umiejętności w zawodach: technik technologii drewna, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik mechatronik, technik organizacji turystyki. Projekt trwa do 31 sierpnia 2023 r.

Nasze główne cele to :

• zapewnienie wysokich (merytorycznych i organizacyjnych) warunków nabywania kompetencji zawodowych uczniów w warunkach rynku pracy oraz z uwzględnieniem poszukiwanych specjalizacji zawodowych,
  • podniesienie posiadanych i nabycie nowych kompetencji komunikacyjnych związanych z wykonywaniem zadań zawodowych w warunkach rynkowych zbieżnych z kierunkiem kształcenia uczestników,
  • kształtowanie rozwoju zbioru kompetencji interdyscyplinarnych, społecznych i cyfrowych receptą na kwalifikacje i merytoryczny profil absolwenta Zespołu Szkół w Czaplinku,
  • poszerzenie wzorców kulturowo – poznawczych poprzez wdrożenie programu integracyjno-kulturowego – jako wartość dodana projektu mobilności zawodowej,
  • zbudowanie „europejskiej marki” szkoły poprzez efektywną współpracę ponadnarodową, realizacja działań projektowych i systemowe ukierunkowanie zarządzania szkołą na europejski rozwój zawodowy.

6. Oferta kulturowa 2023 – Oferta-kulturowa